Enisia (Cool Enigma Ginger Heaven) ur.14.10.2008, HD/A,ED 0/0,  LPN 1 N/N, LPN 2 N/N, serce zdrowe, Mł.Ch.PL, Ch.PL, Zw. Polski 2014, Ch.PL.Wet.

Odziedziczyła imię po mamie. Jest bardzo żywiołowa, dzielnie stróżuje przy płocie, a jeśli ktoś wejdzie na jej teren, wita gościa radośnie go obskakując. Nie potrafię jej tego oduczyć, na szczęście nie skacze na dzieci (można je wylizać bez skakania) i na obcych na ulicy.

Enisia zawsze była wielka i prawie nigdy nie była chuda (tylko przy dzieciach odmawiała jedzenia), jej piękny brat Indi [*] przerósł siostrę dopiero w 7. miesiącu życia. Chociaż Enisia ma żywiołowy temperament, jest bardzo przyjacielska. Pozwalała nieznajomym brać na ręce swoje maleńkie szczenięta, kiedy nie miały nawet 3 tygodni. Jest szefową w duecie z Agatem, ale nie tylko go dominuje – z prawdziwym poświeceniem dba o jego higienę i bezpieczeństwo, a mieszkamy przy lesie i nietrudno tu o dzika albo agresywnego psa. Wzrostem lekko przewyższa wzorzec (ma 77 cm), waży 60 kg, ma śliczną suczą głowę, głęboką klatkę piersiową, długie, gęste jasnorude futro z ciemną końcówką włosa. Mimo wzrostu i wagi, jest elegancką suką, poruszającą się lekkim, wydajnym ruchem.

Młodzieżowy Championat Polski ukończyła mając 14 miesięcy, brała udział w 5 wystawach w klasie młodzieży w Polsce uzyskując 3-krotnie tytuł Zwycięzcy Młodzieży i 2-krotnie Najlepszego Juniora.

Tytuł Championa Polski uzyskała w minimalnym wymaganym czasie 6 miesięcy 9 dni, zdobywając na 6 wystawach 5 x CWC, 2 x BOB, BOG II. w wieku 22 miesięcy.

„Dorobek” tytułowy Enisi: 3 x ZW. MŁ., 2 x NJ, 8 x CWC, 3 x Zwycięzca, 1 x BOS, 1 x Res. CACIB, 2 x CACIB, BOG II, 4 x BOB, Zwycięzca Polski Poznań 2014.

Potomstwo Enisi

Enisia rodowód

Enisia wystawy

Miot „ENJOY”Ginger Heaven