Mimi ur. 31.07.2013, Mł.Ch.Pl, Mł.Zw.PL 2014, Ch.Pl, Zw.PL 2016. HD/A ED 0/0, LPN 1,2  N/N, LEMP N/N serce zdrowe, oczy zdrowe (w tym gonioskopia), tarczyca zdrowa

Mimi (Bajkowa Mała Mi Z Agatowego Lasu) jest pierwszym leonkiem urodzonym w mojej hodowli, swoje imię zawdzięcza niewielkim (w porównaniu do rodzeństwa) rozmiarom oraz pewnej upartości w działaniu, co czyni ją bardzo podobną do pierwowzoru literackiego z Doliny Muminków.

Dość aktywna, jednak w porównaniu do swej mamy w tym wieku to oaza spokoju. Szybko się uczy, zwłaszcza skakania po psach i ludziach, choć są osoby (dziwnym trafem małych gabarytów), które radzą sobie świetnie z tym uroczym, aczkolwiek niekoniecznie pożądanym nawykiem. Stara się zdominować swoją mamę Enisię i Agata, na razie nie bardzo jej to wychodzi.

Mimi jest nieodłącznym członkiem swojego małego stada, ma silny instynkt łowiecki i stróżujący co nie znaczy, że upolowała żywe stworzenie albo kogoś ugryzła. Jedyna udana pogoń za kotem skończyła się wylizywaniem nieszczęśnika, a młody kos uziemiony na naszej działce nie stracił ani jednego pióra po konfrontacji z Mimulką i resztą ekipy. Mimo wychowania w maleńkiej wiosce, wyprawy do Wrocławia na socjalizację przyjmowała z pogodą ducha i ciekawością, na wystawach jest bardzo miła dla psich towarzyszy i ludzi. Kiedy miała 8 miesięcy przeżyła wgłobienie jelita prawdopodobnie po zjedzeniu czegoś niejadalnego. Konieczna była operacja a następnie kilkutygodniowa dieta kurczakowo-ryżowa po której Mimi zapomniała, że granulki są bardzo smaczne a zmieszane z jogurtem wprost rewelacyjne. Od tamtej pory prowadzimy nierówną grę: ja próbuję wcisnąć jej karmę ukrytą w serku, mięsku, soczku marchewkowym, żółtku, Mimusia doskonale potrafi rozdzielić „ziarno” od „plew” doprowadzając mnie do rozpaczy. Mam nadzieję, że zbliżająca się zima wpłynie pozytywnie na jej apetyt, w wieku 14 miesięcy jest dość dużą suczką (choć przy mamie wydaje się maleństwem) o średniej budowie waży 45 kg, ma ładną główkę z ciemnymi oczami, szeroką klatkę piersiową, mocne łapy, gęste futro średniej długości. Biega dynamicznie choć nieco zbieżnie stawia łapy.

W 15 miesiącu życia ukończyła Młodzieżowy Championat Polski, brała udział w 5 wystawach w klasie młodzieży uzyskując 4 krotnie tytuł Zwycięzcy Młodzieży, 3 krotnie Najlepszego Juniora oraz tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Polski Poznań 2014 z nominacją na Cruft’a 2015.

Tytuł Championa Polski uzyskała przed ukończeniem 2 roku życia.

„Dorobek” tytułowy Mimi: 1 x Najlepsze Szczenię w Rasie, 4 x ZW. MŁ., 3 x NJ,
  5 x BOS, Młodzieżowy Zwycięzca Polski Poznań 2014,  Zwycięzca Polski Poznań 2016, 4 x CACIB (3-PL, 1-UA), 4 x CAC (2-SK, 1-AT, 1-DE) 4 x Res. CAC, 3 x Res.CACIB.

Mimi wystawy

Mimi rodowód